Pennant semi and preliminary finals

by admin

Women’s Grade 1 – to be played at Weston Creek 10:30am Sunday 23 April
Preliminary Final:  Weston Creek vs City.  Winner to play Queanbeyan in Grand Final
Women’s Grade 2 – to be played at Canberra North 10:30am Sunday 23 April
Preliminary Final:  Canberra North vs QRSLM. Winner to play Belconnen in the Grand Final.

Men’s Grade 1

 

 

 

Venue (Date) Time

Major Semi Final

Weston Creek

vs

Queanbeyan

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

QRSLM

vs

Canberra

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Weston Ck (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 2

 

 

 

 

Major Semi Final

Weston Creek

vs

Canberra North

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Queanbeyan

vs

Belconnen

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Weston Ck (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 3

 

 

 

 

Major Semi Final

Yass

vs

Weston Creek

Yass (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Belconnen

vs

City

Yass (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Yass (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 4

 

 

 

 

Major Semi Final

Queanbeyan

vs

Tuggeranong

Queanbeyan (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Yowani

vs

Belconnen

Queanbeyan (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Queanbeyan (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 5

 

 

 

 

Major Semi Final

Yass

vs

QRSLM

Yass (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Tuggeranong

vs

Canberra North

Yass (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Yass (23/4) 12:30pm

Pennant Semi and Preliminary Finals – Times and Venues
Women’s Grade 1 – to be played at Weston Creek 10:30am Sunday 23 April
Preliminary Final:  Weston Creek vs City.  Winner to play Queanbeyan in Grand Final
Women’s Grade 2 – to be played at Canberra North 10:30am Sunday 23 April
Preliminary Final:  Canberra North vs QRSLM. Winner to play Belconnen in the Grand Final. 

Men’s Grade 1

 

 

 

Venue (Date) Time

Major Semi Final

Weston Creek

vs

Queanbeyan

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

QRSLM

vs

Canberra

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Weston Ck (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 2

 

 

 

 

Major Semi Final

Weston Creek

vs

Canberra North

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Queanbeyan

vs

Belconnen

Weston Ck (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Weston Ck (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 3

 

 

 

 

Major Semi Final

Yass

vs

Weston Creek

Yass (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Belconnen

vs

City

Yass (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Yass (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 4

 

 

 

 

Major Semi Final

Queanbeyan

vs

Tuggeranong

Queanbeyan (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Yowani

vs

Belconnen

Queanbeyan (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Queanbeyan (23/4) 12:30pm

 

 

 

 

 

Men’s Grade 5

 

 

 

 

Major Semi Final

Yass

vs

QRSLM

Yass (22/4) 12:30pm

Minor Semi Final

Tuggeranong

vs

Canberra North

Yass (22/4) 12:30pm

Preliminary Final

Loser Major Semi

vs

Winner Minor Semi

Yass (23/4) 12:30pm